1. W jakim formacie należy przesłać pliki?

Pliki najlepiej przesłać w krzywych w formacie  PDF, .cdr (max 16, zakrzywione czcionki), może być też mapa bitowa JPG, tiff o rozdzielczości min 300 dpi. Pliki powinny być dostosowane do wymiarów danego projektu i posiadać min 3 mm spadu.  Elementy projektu (teksty, loga, ramki) muszą zostać odsunięte od linii cięcia min. 4mm

Spad drukarski to obszar druku, który wychodzi poza krawędź ostatecznej publikacji. Spad gwarantuje, że obszar druku będzie dochodził do samej krawędzi po przycięciu arkusza. Jeśli grafika nie dochodzi do krawędzi nie trzeba robić spadu.

Przykład wymiarów dla wizytówki 50 x 90 mm:
Rozmiar projektu ze spadami – 56 x 96 mm
Obszar, w którym znajdzie się tekst/ramkami/tabele – 42 x 82 mm

2. Jaki projekt najlepiej wychodzi na papierach eko?

Najlepiej wychodzi grafika o małym stopniu zadruku, bez cieniowań i gradientów

3. Pełny zadruk na papierach eko

Papiery eko są dość porowate przez co nadruk nie pokrywa się idealnie. Nie tworzy gładkiej powierzchni. Pełne aple mogą się ścierać podczas użytkowania (w szczególności kolor szary). Taki druk wykonujemy na odpowiedzialność klienta.

4. Czy można wydrukować biały kolor na kolorowych papierach?

Tak, można. Mamy możliwość zrobienia druku cyfrowego na biało już od 1 szt.

Projekt powinien być przygotowany w krzywych, format pdf, .cdr lub .ai. Biały kolor naleźy zamienić na żółty lub zostawić biały ale dodać ciemne tło. Na białym podkładzie białych liter nie widzimy My ani drukarka 🙂

5. Jak wychodzi nadruk na papierach eko?

Druk na papierach ekologicznych jest ciężki. Papiery są porowate i dość pyliste. Nie jest to idealnie gładka kreda lub satyna przeznaczona do druku cyfrowego. Stąd nadruk nie jest idealnie kryjący.

Grafika może posiadać przetarcia spowodowane porowatością papieru.

Niektóre kolory mogą wyjść inaczej niż w projekcie dzieje się to przez nałożenie permanentnego nadruku na kolorowy papier. Można to porównać do nałożenia nie kryjącej farby na kolorowy papier, odcień na palecie będzie odbiegać od tego, który powstanie na papierze.

6. Jakie kolory najlepiej wychodzą na papierze sh recycled?

Najlepiej wychodzą kolory ciemne (jest większy kontrast pomiędzy drukiem a papierem). Ładnie wychodzą również kolory intensywne takie jak czysta czerwień (C:0, M:100, Y:100, K:0), zieleń a nawet żółć. Natomiast kolory pastelowe albo jasne są mało widoczne.

7. Jakie kolory nie wychodzą na papierach kolorowych?

Na papierze SH  recycled nie da się uzyskać kolorów takich jak różowy, turkusowy, jasno zielony itp..  Wszystkie kolory, które w swoim składzie mają biały zamiast niego będą mieć brązowy, np. intensywnie turkusowy na wydruku wyjdzie brudno morskim. Kolory posiadające w swoim składzie mało koloru nie wyjdą dobrze (C:15, M:30, Y:20, K:2)

8. Czy można wydrukować zdjęcie na papierze Sh?

Można, należy jedna pamiętać, że zdjęcia zamiast białych i jasnych fragmentów będą miały kolor tła. Zbyt ciemne zdjęcie będzie mało czytelne. Aby uzyskać ciekawy efekt zdjęcie powinno być przekontrastowane tak aby obraz i tło nie zlały się ze sobą.

9. Jaką technologią drukujemy?

Drukujemy metodą cyfrową.

Nie drukujemy offsetowo.

10. Jakie są możliwe rozmiary wizytówek?

Wizytówki drukujemy w dwóch formatach 50 x 90 mm albo w 55 x 85 mm

11. Jak można przesłać pliki?

Jeżeli plik jest mały najlepiej wysłać go mailem na adres biuro@paperstick.pl, Jeżeli plik jest duży najbezpieczniej skorzystać z darmowego portalu: wetransfer.com. Posiada on szybki transfer, dostajecie też informacje czy plik został przez nas ściągnięty.

12. Klauzula informacyjna zgodna z RODO

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 raz art. 6 ust. 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że:
Administratorem danych wskazanych w zgodzie na przetwarzanie danych osobowych wyrażonej powyżej jest: Paper Stick Alicja Pałka, ul. Sadowa 18, 32-020 Wieliczka, NIP: 6931983215 
Celem zbierania danych jest współpraca handlowa polegająca na realizacji zamówień, wystawianie faktur sprzedaży VAT oraz wysyłanie wiadomości drogą elektroniczną. Przetwarzamy dane osobowe takie jak: Imię oraz nazwisko, numer telefonu, nazwa firmy, dane firmy, e-mail.
W trakcie realizacji zlecenia, na różnych jej etapach, Wykonawca będzie przekazywał Zamawiającemu dane osobowe swoich osób kontaktowych i podobnie Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcy analogiczne dane osobowe swoich osób kontaktowych. W zakresie tych danych każda ze Stron stanie się ich administratorem i będzie mogła je przetwarzać w sensie RODO tam, gdzie jest to niezbędne do realizacji zlecenia lub stanowi prawnie uzasadniony interes każdej ze Stron taki jak : realizacja zlecenia, śledzenie opłacenia faktur, aktualizacja zlecenia czy też jego rozwiązanie, zawarcie nowej Umowy – zamówienia, zamówienie nowego zlecenia czy zmiana danych rejestrowych którejś ze Stron.
Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego tj Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji transakcji gospodarczych. W przypadku niepodania danych nie będzie możliwa w/w. współpraca.
Dane udostępnione nie będą podlegały udostępnianiu podmiotom trzecim. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa.
Dane udostępnione nie będą podlegały profilowaniu.
Dane nie będą przekazywane osobom z zagranicy lub organizacjom międzynarodowym.
Jeśli nie wyrażają Państwo zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Paper Stick Alicja Pałka prosimy o stosowną odpowiedź, celem usunięcia danych z naszych zasobów.
W sprawie przetwarzania swoich danych osobowych możesz skontaktować się z nami pod adresem: biuro@paperstick.pl